Global flag icon
Global
Albania flag icon
Albania
Brazil flag icon
Brazil
Chile flag icon
Chile
Croatia flag icon
Croatia
Finland flag icon
Finland
France flag icon
France
Germany flag icon
Germany
India flag icon
India
Ireland flag icon
Ireland
Italy flag icon
Italy
Netherlands flag icon
Netherlands
Norway flag icon
Norway
Peru flag icon
Peru
Poland flag icon
Poland
Portugal flag icon
Portugal
Spain flag icon
Spain
Sweden flag icon
Sweden
Türkiye flag icon
Türkiye
United Kingdom flag icon
United Kingdom
United States flag icon
United States

Prawa mniejszości

W oparciu o wyniki przeprowadzonej przez Statkraft w 2020 roku oceny należytej staranności w zakresie praw człowieka, wspieranie i przestrzeganie praw mniejszości stanowi obszar o szczególnym znaczeniu, na którym będziemy koncentrować się także w przyszłości.

Dążymy do tworzenia środowiska pracy, które charakteryzuje się równością, różnorodnością i szacunkiem dla wszystkich, a szczególnie dla osób historycznie marginalizowanych, niedostatecznie reprezentowanych lub wykluczonych.

Tworzenie szans i eliminowanie barier

Podejmujemy aktywne działania na rzecz eliminacji barier i tworzenia możliwości zarówno w miejscu pracy, jak i w naszym łańcuchu dostaw oraz w społecznościach, w których działamy. Naszym priorytetem jest ochrona tożsamości kulturowej, religijnej, językowej i etnicznej osób, na które wpływ mają nasze działania. Rozumiemy, jak dużą wartość dla sukcesu naszej firmy ma różnorodność kompetencji i doświadczeń, dlatego promujemy inkluzywność poprzez globalne polityki oparte na najlepszych praktykach w zakresie praw pracowniczych.

Nasze podejście obejmuje strategie dostosowane do lokalnych uwarunkowań oraz inicjatywy wewnętrzne mające na celu przeciwdziałanie dyskryminacji i wspieranie równych szans. Zajmujemy się takimi kwestiami jak płeć, rasa, niepełnosprawność czy różnorodność poznawcza (neurodiversity).

Ochrona Praw Ludności Rdzennej

W obszarach, gdzie Statkraft prowadzi swoją działalność, priorytetem jest poszanowanie praw ludności rdzennej i plemiennej. Naszym celem jest zarządzanie potencjalnymi wpływami poprzez skuteczną i znaczącą współpracę z lokalnymi grupami.

W przypadku projektów, które mogą wpływać na społeczności wrażliwe, przeprowadzamy dokładne oceny zgodnie z naszymi zobowiązaniami oraz obowiązującymi przepisami prawa. Uwzględniamy m.in. znaczenie kulturowe i religijne danych terenów, kwestie własności ziemi oraz potencjalne konflikty, a wszystkie decyzje podejmowane są w konsultacji z lokalnymi społecznościami.

Dokładamy wszelkich starań, aby zarządzać potencjalnym wpływem już we wczesnych etapach projektów, co pozwala na odpowiednie przygotowanie zasobów i czasu na rozwiązanie pojawiających się wyzwań. Budowanie relacji opartych na zaufaniu umożliwia wypracowanie rozwiązań, które są akceptowalne dla wszystkich stron.

Zobowiązujemy się do ciągłego doskonalenia swoich działań, korzystając z doświadczeń zdobytych podczas realizacji wcześniejszych projektów.